Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Co je to Bronchitida? Význam slova

Co znamená termín Bronchitida? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bronchitida se jinak nazývá zánět průdušek. Jedná se o onemocnění dolních cest dýchacích. Bronchitida je zánětlivé postižení, které často komplikuje záněty horních cest dýchacích. Vyskytuje se ve dvou základních formách – akutní bronchitida je způsobena mikroorganizmy a má rychlý průběh, chronická bronchitida je dlouhodobá a její příčinou bývají i bakterie.
Projevem obou typů bronchitidy je kašel a vykašlávání hlenu, bolesti na hrudi a pískavé zvuky při dýchání. Při akutní bronchitidě je přítomna i horečka, chronická bronchitida se rozvíjí postupně, způsobuje dušnost a nedostatek kyslíku. Léčba je založena na podávání léků snižujících teplotu a působících protizánětlivě, při chronické bronchitidě se podávají léky rozšiřující průdušky.

Význam slova, termín, co je to Bronchitida? Výraz, termín, definice slova Bronchitida. Co znamená odborný pojem Bronchitida z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Bronchitida) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Bronchitida patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, synonymum, formulace, Nemoce, popis, co znamená, definice, vysvětlení, slovo, informace, Bronchitida, co to je, heslo, přesný význam, význam slova

Co znamená pojem Bronchitida? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Bronchitida je zánět průdušek a tím pádem spadá mezi záněty dolních cest dýchacích. Jedná se o jeden z nejběžnějších patologických jevů postihující dýchací soustavu. Ve stěně průdušek dochází ke vzniku zánětlivého edému a tvorbě exsudátu.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bronchitida? resp. jaká je definice termínu Bronchitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bronchitida, odpověď na dotaz co je to Bronchitida?. Víte např. kdo to je Zkurvysyn? Znáte a víte kdo je Jan Cempírek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bronchitida hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.