Co je to?
Definice odborného termínu, slova Aterom. Co znamená pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Co je to Aterom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Aterom

Kulovitý útvar vyskytující se převážně na hlavě u člověka se nazývá aterom. Ve většině případů aterom najdete v kštici a vypadá jako polokulovité vyklenutí různé velikosti. Jde o cystu, což je dutina, která má svojí výstelku a je vyplněná měkkými rohovinovými hmotami. Obsah cysty může i zvápenatět.
Léčba ateromu spočívá v jeho kompletním chirurgickém odstranění. Pokud by se neodstranil kompletně celý aterom, mohl by po čase opět celý dorůst ze zbytku. Odstranění ateromu trvá přibližně patnáct minut.

Význam slova, termín, co je to Aterom? Definice odborného termínu, slova Aterom. Co znamená pojem Aterom z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Aterom s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Aterom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: popis, Aterom, slovník, Nemoce, termín, slovo, co to je, wiki, co znamená, formulace, význam pojmu, vysvětlení, pojem, informace, význam slova

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aterom? resp. co je to Aterom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aterom, odpověď na dotaz co je to Aterom?. Víte např. kdo to je Anna Fialová? Znáte a víte kdo je Parsifal? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Aterom v jiné sekci než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.