Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ataxie. Co znamená pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Co je to Ataxie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ataxie

Ataxie má svůj původ v řečtině a v latině. Jedná se o lékařský termín označující neurologickou poruchu koordinace pohybů. Pro ataxii je typické selhání kontroly svalů, především u paží a nohou. To pak vede k narušení rovnováhy, chůze a celkové koordinace.
Ataxie ovlivňuje i ruce, nohy, prsty, řeč a dokonce i pohyby očí. Příčinou ataxie může být například alkoholismus, mrtvice, skleróza a jiná onemocnění, nebo může být ataxie vrozená.

Význam slova, termín, co je to Ataxie? Definice odborného termínu, slova Ataxie. Co znamená pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ataxie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Ataxie, přesný význam, význam pojmu, termín, slovník, heslo, Ataxie, formulace, vysvětlení, slovo, přesný výraz, význam, wiki, Nemoce, informace, popis

Co označuje termín Ataxie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Ataxie (z řeckého ατάξις, latinsky: ataxia) je neurologický symptom spočívající v poruše koordinace pohybů. Jedná se o nespecifický klinický projev naznačující dysfunkci části nervové soustavy zodpovědné za koordinaci pohybů, jako je například mozeček. Pro ataxii existuje vzácně používané synonymum – „dystaxie.“

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ataxie? resp. jaká je definice slova Ataxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ataxie, odpověď na dotaz co je to Ataxie?. Víte např. kdo to je Investor? Znáte a víte kdo je Quasimodo? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?