Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Co je to Astigmatismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Astigmatismus?

Astigmatismus je druhem onemocnění očí, setkat se s ním je možno i pod názvy nepravidelné zakřivení rohovky nebo oční bulvy, cylindrická či refrakční oční vada nebo nepravidelné zakřivení oční bulvy. Astigmatismus je způsoben deformací nebo chybným zakřivením rohovky. Jedná se o velmi časté onemocnění.
Ve skutečnosti je přesný význam slova astigmatismus poněkud jiný. Je to vlastnost fyziologická, která znamená, že rohovka má mírně elipsovitý tvar. Tento stav je normální a není vadou.

Význam slova, termín, co je to Astigmatismus? Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Astigmatismus sdílejte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Astigmatismus je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, co znamená, slovník, význam slova, informace, význam, definice, pojem, slovo, synonymum, wiki, popis, heslo, Nemoce, Astigmatismus, Nemoce

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Astigmatismus? resp. co se skrývá pod slovem Astigmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astigmatismus, odpověď na dotaz co je to Astigmatismus?. Víte např. kdo to je James Cameron? Znáte a víte kdo je Osoba blízká? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.