Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Co je to Astigmatismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Astigmatismus?

Astigmatismus je druhem onemocnění očí, setkat se s ním je možno i pod názvy nepravidelné zakřivení rohovky nebo oční bulvy, cylindrická či refrakční oční vada nebo nepravidelné zakřivení oční bulvy. Astigmatismus je způsoben deformací nebo chybným zakřivením rohovky. Jedná se o velmi časté onemocnění.
Ve skutečnosti je přesný význam slova astigmatismus poněkud jiný. Je to vlastnost fyziologická, která znamená, že rohovka má mírně elipsovitý tvar. Tento stav je normální a není vadou.

Význam slova, termín, co je to Astigmatismus? Výraz, termín, definice slova Astigmatismus. Co znamená odborný pojem Astigmatismus z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Astigmatismus? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Astigmatismus je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, přesný význam, informace, přesný výraz, význam pojmu, slovo, význam, slovník, Astigmatismus, wiki, vysvětlení, co to je, co znamená, popis, heslo, Astigmatismus

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Astigmatismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Astigmatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astigmatismus, odpověď na dotaz co je to Astigmatismus?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Osoba blízká? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Astigmatismus hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.