Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Artróza. Co znamená pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Co to je Artróza? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Artróza?

Nemoc známá jako artróza se označuje též jako osteoartróza nebo osteoartritida. Jedná se o nejčastější onemocnění kloubů. Možnost výskytu většinou stoupá s přibývajícím věkem. Rentgenové změny typické právě pro artrózu můžeme nalézt v USA u takřka sedmdesáti procent osob starších 65 let.
Během artrózy dochází k postupné destrukci kloubní chrupavky a změně jejích mechanických vlastností. V nejtěžších případech může být chrupavka dokonce kompletně zničena. Bolest při artróze je dána pouze postižením okolních tkání, protože samotné poškození chrupavky nebolí, jelikož není inervována.

Význam slova, termín, co je to Artróza? Odborný termín, výraz, slovo Artróza. Co znamená pojem Artróza z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Artróza? s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Artróza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, informace, význam slova, pojem, co znamená, význam pojmu, Artróza, přesný výraz, Nemoce, přesný význam, slovník, wiki, termín, co to je, slovo, význam

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Artróza? resp. jaký je význam slova Artróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artróza, odpověď na dotaz co je to Artróza?. Víte např. kdo to je Adamita? Znáte a víte kdo je Moralista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.