Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je to Amnézie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Amnézie

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.

Význam slova, termín, co je to Amnézie? Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Amnézie s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Amnézie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, formulace, popis, Nemoce, heslo, synonymum, význam pojmu, slovo, význam slova, Amnézie, přesný význam, definice, co znamená, vysvětlení, informace

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Amnézie?

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Amnézie? resp. co znamená slovo Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Barbar? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.