Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je to Amnézie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Amnézie

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.

Význam slova, termín, co je to Amnézie? Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Amnézie) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Amnézie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, význam, popis, formulace, popis, pojem, synonymum, informace, slovo, co to je, význam slova, Nemoce, přesný výraz, co znamená, význam pojmu

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Amnézie? resp. jaký je význam slova Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Tajemník? Znáte a víte kdo je Ivan Trojan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Amnézie i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.