Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Co je to Amnézie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Amnézie

Amnézie je pojem označující ztrátu paměti. Ta může být způsobena zraněním, intoxikací, onemocněním nebo neurotickými potížemi. Jednat se může o některý ze tří druhů amnézie – retrográdní amnézie znamená, že si postižený nevybavuje události před událostí, která amnézii způsobila, anterográdní amnézie brání zapamatování nových zážitků a poznatků, dětská amnézie je neschopnost vybavení zážitků z raného dětství.

Význam slova, termín, co je to Amnézie? Odborný výraz, definice slova Amnézie. Co znamená pojem Amnézie z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Amnézie? Pak se o ní podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Amnézie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, slovník, popis, Amnézie, přesný výraz, význam, Nemoce, vysvětlení, význam pojmu, formulace, wiki, Nemoce, definice, přesný význam, co znamená, co to je

Co znamená pojem Amnézie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Amnézie je ztráta paměti zasahující explicitní (sémantickou nebo epizodickou) paměť. Většinou jí předchází zranění (fyziologický základ), amnézii však může způsobit i intoxikace některými látkami („alkoholové okénko“), některé vývojové procesy (deteriorace intelektu a stařecké demence, například Alzheimerova choroba) či může být amnézie zcela psychogenní při některých neurotických obtížích.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Amnézie? resp. co se skrývá pod slovem Amnézie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amnézie, odpověď na dotaz co je to Amnézie?. Víte např. kdo to je Hinduista? Znáte a víte kdo je Jiří Sovák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Amnézie v jiné sekci než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.