Co je to?
Definice výrazu Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Co to je Alergie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Alergie

Alergie patří k poruchám imunity. Jedná se o přehnanou reakci imunitního systému na alergeny, což jsou běžné látky, se kterými člověk často přichází do styku. Příčinou alergie je nesprávná aktivace imunoglobulinu, tedy protilátky.
Projevem alergie může být ekzém, svědění, otoky, rýma, svědění a slzení očí, zarudnutí, dýchací obtíže. Pokud dojde k velmi silné reakci, může se jednat o anafylaktický šok, který vede až k úmrtí. Alergii lze zjistit alergologickým vyšetřením.

Význam slova, termín, co je to Alergie? Definice výrazu Alergie. Co znamená odborný pojem Alergie z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Alergie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Alergie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, Nemoce, slovník, Nemoce, informace, význam, vysvětlení, heslo, synonymum, definice, Alergie, popis, co to je, slovo

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Alergie? resp. jaká je definice slova Alergie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergie, odpověď na dotaz co je to Alergie?. Víte např. kdo to je Šaman? Znáte a víte kdo je Abbé? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Alergie i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.