Co je to?
Definice výrazu Akné. Co znamená odborný pojem Akné z kategorie Nemoce?

Co to je Akné? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Akné

Akné je označení pro chronické onemocnění kůže. Nejčastěji se vyskytuje v pubertě (cca 85% postižených) a u části jedinců přetrvává až do dospělosti. Při tomto kožním onemocnění vzniká v kůži vřídek, který je důsledkem zánětu a uzavření mazových žláz. U hlubokých zánětů pak vznikají jizvy. Akné zhoršují také roztoči, bakterie a kvasinky.
Akné se nejčastěji vyskytuje v obličeji, ramenou, zádech a hrudi. Typickým projevem akné jsou pupínky, komedony, puchýře nebo uzlinky. U většiny postižených jedinců akné mizí do 25. roku života, doba trvání onemocnění je individuální.

Význam slova, termín, co je to Akné? Definice výrazu Akné. Co znamená odborný pojem Akné z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Akné? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Akné patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, co to je, heslo, přesný význam, synonymum, formulace, pojem, vysvětlení, definice, termín, co znamená, Nemoce, popis, slovo

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Akné? resp. jaký je přesný význam slova Akné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akné, odpověď na dotaz co je to Akné?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Rektor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?