Co je to?
Definice výrazu Akné. Co znamená odborný pojem Akné z kategorie Nemoce?

Co to je Akné? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Akné

Akné je označení pro chronické onemocnění kůže. Nejčastěji se vyskytuje v pubertě (cca 85% postižených) a u části jedinců přetrvává až do dospělosti. Při tomto kožním onemocnění vzniká v kůži vřídek, který je důsledkem zánětu a uzavření mazových žláz. U hlubokých zánětů pak vznikají jizvy. Akné zhoršují také roztoči, bakterie a kvasinky.
Akné se nejčastěji vyskytuje v obličeji, ramenou, zádech a hrudi. Typickým projevem akné jsou pupínky, komedony, puchýře nebo uzlinky. U většiny postižených jedinců akné mizí do 25. roku života, doba trvání onemocnění je individuální.

Význam slova, termín, co je to Akné? Definice výrazu Akné. Co znamená odborný pojem Akné z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Akné s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Akné se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: synonymum, wiki, význam pojmu, definice, heslo, slovo, význam, pojem, vysvětlení, význam slova, termín, co znamená, Nemoce, informace, Akné

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Akné? resp. co znamená Akné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akné, odpověď na dotaz co je to Akné?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Rektor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Akné v jiné sekci než Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?