Co je to?
Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Co to je Adenom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Adenom?

V lékařství se jako adenom označuje nádor ze žlázového epitelu, který se svou strukturou velice podobá původní žláze. Může mít i zachovanou sekreci. Narozdíl od adenokarcinomu se nejedná o zhoubný nádor. V některých případech však hrozí jeho malignizace, a proto se některé adenomy preventivně odstraňují. Adenomy se mohou vyskytovat v žlázách s vnitřní i vnější sekrecí. Mohou produkovat i nadměrné množství hormonů, což vede k hormonální poruše.

Význam slova, termín, co je to Adenom? Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Adenom) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Adenom patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: definice, přesný výraz, Nemoce, přesný význam, termín, slovo, vysvětlení, popis, wiki, co znamená, slovník, heslo, význam slova, informace, formulace

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Adenom? resp. co znamená Adenom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenom, odpověď na dotaz co je to Adenom?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Imám? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.