Co je to?
Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Co to je Adenom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Adenom

V lékařství se jako adenom označuje nádor ze žlázového epitelu, který se svou strukturou velice podobá původní žláze. Může mít i zachovanou sekreci. Narozdíl od adenokarcinomu se nejedná o zhoubný nádor. V některých případech však hrozí jeho malignizace, a proto se některé adenomy preventivně odstraňují. Adenomy se mohou vyskytovat v žlázách s vnitřní i vnější sekrecí. Mohou produkovat i nadměrné množství hormonů, což vede k hormonální poruše.

Význam slova, termín, co je to Adenom? Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Adenom patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, vysvětlení, definice, heslo, přesný význam, popis, wiki, slovo, Adenom, Adenom, slovník, termín, význam slova, formulace, co to je

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Adenom? resp. co přesně znamená slovo Adenom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenom, odpověď na dotaz co je to Adenom?. Víte např. kdo to je Ivan Brezina? Znáte a víte kdo je Čert? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.