Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Co je to Acidóza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Acidóza

Acidóza je překyselení organizmu. Organizmus produkuje zvýšené množství kyselin a je narušena acidobazická rovnováha. Acidóza může být např. respirační nebo metabolická. Metabolická acidóza bývá způsobena ztrátami hydrogenuhličitanů v trávicím ústrojí nebo ledvinami.
Vnějšími projevy acidózy mohou být průjem, zvracení, selhání jater nebo ledvin. Léčba spočívá v podávání speciálních roztoků a pomalé úpravě vnitřního pH.

Význam slova, termín, co je to Acidóza? Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Acidóza? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Acidóza se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, wiki, význam pojmu, co znamená, přesný význam, slovo, synonymum, definice, slovník, význam, význam slova, vysvětlení, Acidóza, heslo, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Acidóza? resp. co to je Acidóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acidóza, odpověď na dotaz co je to Acidóza?. Víte např. kdo to je Stalker? Znáte a víte kdo je Xena? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.