Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Co je to Acidóza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Acidóza?

Acidóza je překyselení organizmu. Organizmus produkuje zvýšené množství kyselin a je narušena acidobazická rovnováha. Acidóza může být např. respirační nebo metabolická. Metabolická acidóza bývá způsobena ztrátami hydrogenuhličitanů v trávicím ústrojí nebo ledvinami.
Vnějšími projevy acidózy mohou být průjem, zvracení, selhání jater nebo ledvin. Léčba spočívá v podávání speciálních roztoků a pomalé úpravě vnitřního pH.

Význam slova, termín, co je to Acidóza? Výraz, termín, definice slova Acidóza. Co znamená odborný pojem Acidóza z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Acidóza sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Acidóza patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: význam slova, formulace, slovník, Nemoce, synonymum, definice, co to je, slovo, popis, pojem, Acidóza, wiki, Nemoce, vysvětlení, termín, informace

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Acidóza? resp. jaká je definice termínu Acidóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acidóza, odpověď na dotaz co je to Acidóza?. Víte např. kdo to je Dalibor Janda? Znáte a víte kdo je Bill Gates? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Acidóza v jiné sekci než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.