Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Co je to Abázie? Význam slova

Co znamená termín Abázie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Abázie čili neschopnost chůze je pojem pocházející z řeckého slova basis a patří do oblasti lékařství. Toto slovo znamená chůzi nebo krok. Abázii, tedy neschopnost chodit, způsobují nervové nebo psychické poruchy.
Abázii je možno rozčlenit na abázii funkční a organickou. Abázie funkční může vznikat například při hysterii, k organické abázii dochází při poškození mozkové kůry nebo mozečku nebo může být způsobena některou chorobou.

Význam slova, termín, co je to Abázie? Odborný výraz, definice slova Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Abázie se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, co to je, Abázie, vysvětlení, přesný výraz, Abázie, termín, Nemoce, heslo, význam pojmu, význam slova, formulace, synonymum, význam, přesný význam, definice

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Abázie?

Abázie (z řeckého basis - krok, chůze) též abasie je neschopnost chodit způsobená nervovými či psychickými poruchami. Může být funkční (při hysterii), organická (při poškození mozkové kůry předního mozku, nebo mozečku) nebo též způsobená Huntingtonovou chorobou, Wilsonovou nemocí aj.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Abázie? resp. jaká je definice termínu Abázie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abázie, odpověď na dotaz co je to Abázie?. Víte např. kdo to je Petr Iljič Čajkovskij? Znáte a víte kdo je Hédonista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Abázie v jiné sekci než Nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.