Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Co je to Abázie? Význam slova

Co znamená termín Abázie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Abázie čili neschopnost chůze je pojem pocházející z řeckého slova basis a patří do oblasti lékařství. Toto slovo znamená chůzi nebo krok. Abázii, tedy neschopnost chodit, způsobují nervové nebo psychické poruchy.
Abázii je možno rozčlenit na abázii funkční a organickou. Abázie funkční může vznikat například při hysterii, k organické abázii dochází při poškození mozkové kůry nebo mozečku nebo může být způsobena některou chorobou.


Co je to Abázie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Abázie. Co znamená pojem Abázie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Abázie? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Abázie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, informace, terminus technicus, vysvětlení, co to je, wiki, Abázie, co znamená, odborný výraz, slovo, definice, lexikon, význam slova, Nemoce, definice pojmu, synonymum, význam


Pojem Abázie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Abázie můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abázie (z řeckého basis - krok, chůze) též abasie je neschopnost chodit způsobená nervovými či psychickými poruchami. Může být funkční (při hysterii), organická (při poškození mozkové kůry předního mozku, nebo mozečku) nebo též způsobená Huntingtonovou chorobou, Wilsonovou nemocí aj.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Abázie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Abázie ve Wikislovníku

Hledat termín Abázie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abázie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Abázie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Abázie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Abázie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Abázie? resp. co znamená výraz Abázie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abázie, odpověď na dotaz co je to Abázie?. Víte např. kdo to je Steve Buscemi? Znáte a víte kdo je Hédonista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.