Co je to?
Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Co to je Šoufek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Šoufek

Velká naběračka nebo malé vědro upevněné na dlouhé tyči. Nástroj se používá například pro ruční vybírání obsahu septiku nebo například i při ručním rozlévání horké asfaltové hmoty. Takzvaný šufánek, nářečím zkomolená podoba zdrobnělina šoufku označuje v některých oblastech východních Čech a na Moravě kuchyńskou vařečku.

Význam slova, termín, co je to Šoufek? Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Šoufek s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Šoufek je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: význam, Šoufek, heslo, význam pojmu, Nástroje, termín, přesný význam, slovo, pojem, Nástroje, synonymum, význam slova, co znamená, vysvětlení, wiki, co to je

Co označuje termín Šoufek? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Šoufek (z německého Schöpfer) je nástroj pro ruční vybírání tekutého obsahu septiku. Vzhledem připomíná velkou naběračku nebo malé vědro na dlouhé holi. Kromě toho se šoufky běžně používají v případě ručních asfaltérských prací, kdy se s jejich pomocí rozlévá tekutý asfalt (velmi horká asfaltová hmota - viz film Hej rup! Voskovce a Wericha).

Slovo je také používáno přeneseně pro označení klamavých žertů (dělat si z někoho šoufky).

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Šoufek? resp. jaký je význam slova Šoufek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoufek, odpověď na dotaz co je to Šoufek?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Vodník? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.