Co je to?
Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Co to je Šoufek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šoufek

Velká naběračka nebo malé vědro upevněné na dlouhé tyči. Nástroj se používá například pro ruční vybírání obsahu septiku nebo například i při ručním rozlévání horké asfaltové hmoty. Takzvaný šufánek, nářečím zkomolená podoba zdrobnělina šoufku označuje v některých oblastech východních Čech a na Moravě kuchyńskou vařečku.

Význam slova, termín, co je to Šoufek? Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Šoufek se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: definice, informace, heslo, Nástroje, popis, slovo, Šoufek, význam slova, přesný význam, význam, co to je, Nástroje, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, termín

Ve Wikipedii se o heslu Šoufek dozvíte následující

Šoufek (z německého Schöpfer) je nástroj pro ruční vybírání tekutého obsahu septiku. Vzhledem připomíná velkou naběračku nebo malé vědro na dlouhé holi. Kromě toho se šoufky běžně používají v případě ručních asfaltérských prací, kdy se s jejich pomocí rozlévá tekutý asfalt (velmi horká asfaltová hmota - viz film Hej rup! Voskovce a Wericha).

Slovo je také používáno přeneseně pro označení klamavých žertů (dělat si z někoho šoufky).

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Šoufek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Šoufek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoufek, odpověď na dotaz co je to Šoufek?. Víte např. kdo to je Jan Evangelista Purkyně? Znáte a víte kdo je Vodník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.