Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přeslice. Co znamená odborný pojem Přeslice z kategorie Nástroje?

Co je to Přeslice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Přeslice?

1. Jedná se o historismus, tedy o slovo, které označuje již zaniklou historickou skutečnost. Přeslice byla v původním významu součástí kolovratu - na přeslici se navlékal len, jehož spřádáním vznikala nit.
V dnešní době se slovo přeslice asi nejvíce objevuje ve frázi "vymřít po přeslici", tedy bez mužských potomků (opakem je vymřít po meči).
2. Hydrilla verticillata - přeslice vodní. Vodní rostlina běžně pěstovaná jako okrasná v akváriích.

Význam slova, termín, co je to Přeslice? Výraz, termín, definice slova Přeslice. Co znamená odborný pojem Přeslice z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přeslice? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Přeslice je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: pojem, význam, Nástroje, přesný výraz, Nástroje, co to je, přesný význam, Přeslice, formulace, informace, slovo, popis, wiki, význam slova, synonymum, význam pojmu

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Přeslice?

Přeslice (angl.: distaff, něm.: Rocken) je název historického pomocného nástroje používaného k ručnímu předení.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Přeslice? resp. jaký je význam pojmu Přeslice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přeslice, odpověď na dotaz co je to Přeslice?. Víte např. kdo to je Transgender? Znáte a víte kdo je Antropolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde