Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přeslice. Co znamená odborný pojem Přeslice z kategorie Nástroje?

Co je to Přeslice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Přeslice

1. Jedná se o historismus, tedy o slovo, které označuje již zaniklou historickou skutečnost. Přeslice byla v původním významu součástí kolovratu - na přeslici se navlékal len, jehož spřádáním vznikala nit.
V dnešní době se slovo přeslice asi nejvíce objevuje ve frázi "vymřít po přeslici", tedy bez mužských potomků (opakem je vymřít po meči).
2. Hydrilla verticillata - přeslice vodní. Vodní rostlina běžně pěstovaná jako okrasná v akváriích.

Význam slova, termín, co je to Přeslice? Výraz, termín, definice slova Přeslice. Co znamená odborný pojem Přeslice z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Přeslice sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Přeslice je v kategorii Nástroje

Co znamená pojem Přeslice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Přeslice (angl.: distaff, něm.: Rocken) je název historického pomocného nástroje používaného k ručnímu předení.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, pojem, slovo, synonymum, Přeslice, heslo, informace, popis, formulace, význam pojmu, Nástroje, význam

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přeslice? resp. jaký je význam slova Přeslice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přeslice, odpověď na dotaz co je to Přeslice?. Víte např. kdo to je Nigel Farage? Znáte a víte kdo je Matka samoživitelka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Přeslice i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde