Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přeslice. Co znamená odborný pojem Přeslice z kategorie Nástroje?

Co je to Přeslice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přeslice?

1. Jedná se o historismus, tedy o slovo, které označuje již zaniklou historickou skutečnost. Přeslice byla v původním významu součástí kolovratu - na přeslici se navlékal len, jehož spřádáním vznikala nit.
V dnešní době se slovo přeslice asi nejvíce objevuje ve frázi "vymřít po přeslici", tedy bez mužských potomků (opakem je vymřít po meči).
2. Hydrilla verticillata - přeslice vodní. Vodní rostlina běžně pěstovaná jako okrasná v akváriích.

Význam slova, termín, co je to Přeslice? Výraz, termín, definice slova Přeslice. Co znamená odborný pojem Přeslice z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Přeslice patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: formulace, pojem, termín, slovník, význam, přesný výraz, informace, slovo, co znamená, synonymum, heslo, význam slova, Nástroje, Přeslice, vysvětlení, Nástroje

Co znamená pojem Přeslice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Přeslice (angl.: distaff, něm.: Rocken) je název historického pomocného nástroje používaného k ručnímu předení.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Přeslice? resp. jaká je definice termínu Přeslice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přeslice, odpověď na dotaz co je to Přeslice?. Víte např. kdo to je Succubus? Znáte a víte kdo je Antropolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde