Co je to?
Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Co je to Poříz? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Poříz?

Nůž určený k ručnímu opracovávání dřeva. Drží se v obou rukou pomocí dvou rukojetí ohnutých směrem k pracujícímu truhláři. Rukojeti spojuje upevněný ocelový nůž s ostřím namířeným na spodní stranu. Truhlář přikládá ostří na dřevo a tahem postupně odřezává třísky. Tím opracovává dřevo do potřebného tvaru.

Význam slova, termín, co je to Poříz? Definice odborného termínu, slova Poříz. Co znamená pojem Poříz z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Poříz) můžete sdílet s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Poříz patří do sekce Nástroje

Co znamená pojem Poříz? Definice slova, termínu z Wikipedie

Poříz je jednoduchý dvouruční nůž k ručnímu zpracování dřeva. Má dvě dřevěné rukojeti ohnuté směrem k truhláři, rukojeti jsou příčně spojeny ocelovým nožem, což je většinou ocelový plocháč profilu 4 × 30 mm ostřím ke spodní straně. Opracovávané dřevo je upnuté nejčastěji do ponku a směřuje kolmo na truhláře.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, pojem, slovo, přesný význam, definice, synonymum, význam slova, co to je, vysvětlení, formulace, heslo, Poříz, Nástroje

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Poříz? resp. jaký je přesný význam slova Poříz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Poříz, odpověď na dotaz co je to Poříz?. Víte např. kdo to je Bigamista? Znáte a víte kdo je Vlastizrádce? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Poříz v jiné sekci než Nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.