Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Co to je Moučnice? Význam slova

Co znamená termín Moučnice? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Moučnice je truhla, ve které se ve mlýně skladuje semleté zrno. Uvnitř moučnice se nacházejí tzv. moučná síta, ve kterých se zachycují různě hrubé části semletiny. Nejjemnější mouka se prosívá přes tkaninu, na vyměnitelných sítech zůstává šrot, který může být znovu semlet.
Moučnice se nachází ve všech historických druzích mlýnů, truhla sloužila i k uchovávání mouky v domácnostech. Zde byla věnována péče i jejímu vzhledu – malování a kování.

Význam slova, termín, co je to Moučnice? Odborný termín, výraz, slovo Moučnice. Co znamená pojem Moučnice z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Moučnice) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Moučnice je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: informace, co to je, slovník, co znamená, Nástroje, termín, popis, heslo, význam pojmu, slovo, vysvětlení, synonymum, popis, přesný význam, pojem

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Moučnice? resp. jaká je definice termínu Moučnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Moučnice, odpověď na dotaz co je to Moučnice?. Víte např. kdo to je Gambler? Znáte a víte kdo je Druid? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Moučnice i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.