Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Co je to Libela? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Libela?

Libela je druh přístroje, který se používá k dodržení vodorovného nebo svislého směru. Vyskytuje se ve dvou podobách – jako bublinková nebo hadicová vodováha. Je-li potřeba určit směr na větší vzdálenost, je hadicová libela přesnější a spolehlivější.
Bublinková libela funguje na principu trubičky naplněné kapalinou, ve které je bublina. Tato trubička je upevněna v hranolu a jsou na ní rysky. Pokud je bublina mezi ryskami, je dodržen vodorovný směr. Hadicovou libelu využívají především stavaři, tvoří ji dvě trubice propojené hadicí. V hadici je voda a porovnávají se hladiny v obou trubicích.

Význam slova, termín, co je to Libela? Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Libela? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Libela patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: slovník, význam, Libela, přesný význam, co to je, Libela, synonymum, přesný výraz, wiki, termín, formulace, Nástroje, slovo, pojem, heslo, popis

Ve Wikipedii se o heslu Libela dozvíte následující

Vodováha nebo také libela (z franc.) je jednoduchý přístroj, sloužící k určování vodorovného (a odvozeně i svislého) směru. Pracuje buď na principu Archimédova zákona (bublinková vodováha) nebo spojených nádob (hadicová vodováha). Hadicová vodováha je v běžné praxi na větší vzdálenosti přesnější než bublinková vodováha.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Libela? resp. co je to Libela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libela, odpověď na dotaz co je to Libela?. Víte např. kdo to je Adriana Krnáčová? Znáte a víte kdo je Investor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.