Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kalač?

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.

Význam slova, termín, co je to Kalač? Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kalač sdílet s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kalač patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, formulace, význam, wiki, Nástroje, definice, co to je, přesný význam, přesný výraz, termín, vysvětlení, informace, slovník, Kalač, Nástroje

Co označuje termín Kalač? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kalač? resp. co přesně znamená slovo Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Daniel Nekonečný? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kalač hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.