Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kalač?

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.

Význam slova, termín, co je to Kalač? Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kalač můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kalač je v sekci Nástroje

Klíčová slova: co znamená, definice, pojem, přesný výraz, Kalač, popis, formulace, Nástroje, co to je, význam pojmu, termín, význam slova, heslo, slovo, význam, Kalač

Ve Wikipedii se o heslu Kalač dozvíte následující

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kalač? resp. co je to Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Neonatolog? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Kalač i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.