Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kalač?

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.

Význam slova, termín, co je to Kalač? Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kalač sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Kalač je v kategorii Nástroje

Co znamená pojem Kalač? Výraz, definice slova z Wikipedie

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, formulace, termín, Kalač, heslo, význam pojmu, co znamená, wiki, popis, přesný výraz, vysvětlení, informace, slovník, Nástroje, popis

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kalač? resp. co je to Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Konšel? Znáte a víte kdo je Dyskalkulik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Kalač i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.