Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Co je to Kalač? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kalač?

Kalač je speciální typ sekery určený ke štípání velkých špalků. Na rozdíl od běžné sekery má kalač dlouhé topůrko a je výrazně těžší. Klasické kalače můžeme rozdělit na kalače s malým a velkým okem. Kalači podobná sekera, používaná na Moravě, se nazývá pantok.

Význam slova, termín, co je to Kalač? Odborný výraz, definice slova Kalač. Co znamená pojem Kalač z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kalač se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: Kalač, slovo, význam pojmu, co to je, formulace, význam, Nástroje, popis, co znamená, synonymum, pojem, význam slova, Kalač, slovník, Nástroje, přesný význam

Co označuje termín Kalač? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Kalač je těžká sekera na dlouhém topůrku určená pro štípání velkých dřevěných špalků. K tomu je buď vhodně uzpůsobena svým rozšiřujícím se tvarem, jako sekera, anebo naopak jen úzkou čepelí, a pak jde o tzv. štípací kladivo. Dále se kalač vyznačuje velkou vahou. Hmotnost kalače činí většinou 3 až 5 kg.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kalač? resp. co přesně označuje termín Kalač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalač, odpověď na dotaz co je to Kalač?. Víte např. kdo to je Petr Kolář? Znáte a víte kdo je Lenka Dusilová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.