Co je to?
Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je to Vermut? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vermut?

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.

Význam slova, termín, co je to Vermut? Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vermut? s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Vermut se nachází v kategorii Nápoje

Co znamená pojem Vermut? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, formulace, definice, přesný výraz, co znamená, Nápoje, Nápoje, informace, wiki, význam slova, slovo, popis, vysvětlení, slovník, význam pojmu

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Vermut? resp. co to je Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Věra Jourová? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?