Co je to?
Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je to Vermut? Význam slova

Co znamená termín Vermut? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.

Význam slova, termín, co je to Vermut? Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vermut sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Vermut patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: význam, informace, heslo, formulace, význam pojmu, přesný význam, co znamená, wiki, Vermut, přesný výraz, význam slova, co to je, vysvětlení, popis, slovník, slovo

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Vermut můžete dozvědět následující

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vermut? resp. jaká je definice termínu Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Pavel Fischer? Znáte a víte kdo je Religionista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?