Co je to?
Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Co je to Vermut? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vermut?

Vermut je alkoholický nápoj italského původu. Jeho základem je víno, které nesmí být příliš kyselé. Do něj se přidává alkoholový výluh koření a bylin, z nichž nejdůležitější je pelyněk, ale používá se i chmel, kardamom, fenykl nebo hřebíček. Obsah alkoholu ve vermutu je 15 - 18%. Vermut se používá jako aperitiv.

Význam slova, termín, co je to Vermut? Definice výrazu, termínu Vermut. Co znamená odborný pojem Vermut z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Vermut se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, co to je, definice, Nápoje, co znamená, synonymum, informace, popis, termín, přesný výraz, slovník, význam slova, wiki, pojem, Nápoje

Ve Wikipedii se o heslu Vermut dozvíte následující

Vermut je fortifikované (dolihované) víno pocházející z Itálie. Vyrábí se z lehkého nepříliš kyselého vína (např. odrůdy Trebbiano), které se dosladí a přidá se alkoholový výluh bylinek a koření. Nezbytnou přísadou je pelyněk pravý, dále se může na dochucení použít skořice, hřebíček, yzop lékařský, chmel otáčivý, fenykl, kardamom nebo andělika lékařská. Nápoj by měl obsahovat patnáct až osmnáct procent alkoholu. Podle obsahu cukru se rozlišuje extra suchý (extra-dry), suchý (dry) a sladký (bianco) vermut. Kromě klasického bílého vermutu se vyrábí také růžový (rosé a rosato) a červený (rosso). Podává se chlazený s citronem jako aperitiv, je také oblíbenou přísadou do koktejlů..

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Vermut? resp. jaký je přesný význam slova Vermut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vermut, odpověď na dotaz co je to Vermut?. Víte např. kdo to je Václav Klaus? Znáte a víte kdo je Religionista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?