Co je to?
Definice výrazu Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Co to je Šnaps? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Šnaps?

Šnaps čili destilát, pálenka nebo kořalka je druh lihoviny vyráběné z rozdrcených částí rostlin. Destiluje se z rmutu, získaného kvašením různých rozdrcených plodů nebo rostlin. Ze suroviny, která byla pro kvašení použita, přebírá šnaps typické aroma.
Alkohol v pálence se pohybuje od 36 do 50 % objemu, čím je objem vyšší, tím méně výrazná je chuť a aroma kořalky. Lihovina by po výrobě měla nějakou dobu zrát. K nejznámějším šnapsům patří slivovice.

Význam slova, termín, co je to Šnaps? Definice výrazu Šnaps. Co znamená odborný pojem Šnaps z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Šnaps s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Šnaps se nachází v sekci Nápoje

Co znamená pojem Šnaps? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Pálenka (nebo také destilát, lidově též kořalka, či gořalka nebo i šňaps) je ušlechtilá lihovina, která vzniká destilací zkvašeného rmutu, jenž je připraven z rozdrcených plodů nebo jiných částí rostlin. Osobité aroma získává pálenka z ovoce či suroviny, ze kterého byla připravena.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, význam pojmu, vysvětlení, pojem, termín, definice, wiki, formulace, význam slova, informace, slovník, Nápoje, heslo, přesný význam, slovo

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Šnaps? resp. jaký je přesný význam slova Šnaps? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šnaps, odpověď na dotaz co je to Šnaps?. Víte např. kdo to je Jindřich Forejt? Znáte a víte kdo je Hospodin? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.