Co je to?
Definice výrazu Podmáslí. Co znamená odborný pojem Podmáslí z kategorie Nápoje?

Co to je Podmáslí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Podmáslí

Podmáslí je označení druhu mléčného výrobku, který vzniká při výrobě másla, v takovém případě je podmáslí druhotným produktem. Podmáslí lze vyrobit také kysáním mléka nebo smícháním podmáslí s mlékem.
Podmáslí je lehce nakyslé a má nízké procento tuku. Obsahuje větší množství vápníku a lecitin. Pomáhá při trávení a podporuje vstřebávání hořčíku a vápníku. Aminokyseliny obsažené v podmáslí jsou důležité při výstavbě buněk a svalů. Podmáslí se nepoužívá jen v potravinářství, ale i v kosmetice.

Význam slova, termín, co je to Podmáslí? Definice výrazu Podmáslí. Co znamená odborný pojem Podmáslí z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Podmáslí s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Podmáslí se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: slovo, význam, co znamená, přesný význam, přesný výraz, význam slova, vysvětlení, Nápoje, definice, wiki, termín, synonymum, význam pojmu, slovník, Podmáslí, formulace

Co označuje termín Podmáslí? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Podmáslí je mléčný výrobek, který vzniká jako druhotný produkt při stloukání másla. Alternativně se vyrábí také kysáním mléka, případně mléka smíchaného s pravým podmáslím, pak se nazývá také kysané nebo šlehané podmáslí.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Podmáslí? resp. co se skrývá pod slovem Podmáslí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podmáslí, odpověď na dotaz co je to Podmáslí?. Víte např. kdo to je Introvert? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Podmáslí i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?