Co je to?
Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Co je to Melta? Význam slova

Co znamená termín Melta? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Melta je pojmenování nápoje připravovaného jako náhražka kávy. Vyrábí se ze směsi cukrové řepy, čekankového kořene, rozdrceného žita a ječmene. Barvou i vůní silně připomíná kávu, neobsahuje však kofein. Příprava je jednoduchá, směs se nasype do vařící vody, nechá se odstát a pak se přecedí.
Melta se využívala nejčastěji v krizových obdobích, kdy nebylo možno kávu sehnat nebo byla příliš drahá. Zjemňovala se dolitím mlékem nebo smetanou, je oblíbená i dnes, protože díky absenci kofeinu ji mohou konzumovat i děti nebo těhotné ženy.

Význam slova, termín, co je to Melta? Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Melta sdílet s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Melta patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: formulace, popis, Melta, Melta, Nápoje, termín, vysvětlení, Nápoje, přesný výraz, pojem, co znamená, význam slova, heslo, informace, slovník, slovo

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Melta? resp. jaký je přesný význam slova Melta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melta, odpověď na dotaz co je to Melta?. Víte např. kdo to je Martin Stropnický? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Melta v jiné sekci než Nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?