Co je to?
Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Co je to Melta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Melta?

Melta je pojmenování nápoje připravovaného jako náhražka kávy. Vyrábí se ze směsi cukrové řepy, čekankového kořene, rozdrceného žita a ječmene. Barvou i vůní silně připomíná kávu, neobsahuje však kofein. Příprava je jednoduchá, směs se nasype do vařící vody, nechá se odstát a pak se přecedí.
Melta se využívala nejčastěji v krizových obdobích, kdy nebylo možno kávu sehnat nebo byla příliš drahá. Zjemňovala se dolitím mlékem nebo smetanou, je oblíbená i dnes, protože díky absenci kofeinu ji mohou konzumovat i děti nebo těhotné ženy.

Význam slova, termín, co je to Melta? Definice výrazu, termínu Melta. Co znamená odborný pojem Melta z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Melta můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Melta je v sekci Nápoje

Klíčová slova: význam slova, formulace, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, co to je, informace, heslo, vysvětlení, popis, wiki, Melta, význam, slovo, slovník, pojem

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Melta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Melta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melta, odpověď na dotaz co je to Melta?. Víte např. kdo to je Ivan Trojan? Znáte a víte kdo je Hasan Nasralláh? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?