Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ležák. Co znamená pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Co to je Ležák? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ležák

Ležák je název druhu piva, vyráběného spodním kvašením a stabilizovaného při nízké teplotě – mezi 8 až 14 stupni Celsia. Nízké teploty přispívají k jeho stabilizaci. Po vykvašení se ležák nechává alespoň měsíc uležet, odtud pochází i jeho označení.
Lze si vybírat mezi tmavými a světlými ležáky, světlý ležák patří k celosvětově nejoblíbenějším druhům piva. Hodnoty ve stupních se pohybují mezi 8 až 17. K nejznámějším druhům patří plzeňský nebo dortmundský typ, Bock, Kellerbier a další.

Význam slova, termín, co je to Ležák? Odborný termín, výraz, slovo Ležák. Co znamená pojem Ležák z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ležák se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Ležák je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: pojem, co znamená, přesný výraz, Nápoje, termín, Ležák, slovník, wiki, význam slova, formulace, definice, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, slovo

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ležák? resp. jaká je definice termínu Ležák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ležák, odpověď na dotaz co je to Ležák?. Víte např. kdo to je Xena? Znáte a víte kdo je Dolph Lundgren? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Ležák i v jiných kategoriích (než Nápoje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.