Co je to?
Definice výrazu, termínu Ledové víno. Co znamená odborný pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Co je to Ledové víno? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ledové víno?

Ledové víno je označení pro velmi vysoce hodnocený typ vína, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Jedná se o víno s přívlastkem. Pro ledové víno je typická výrazná vůně, nižší obsah alkoholu, cca 8-9% a také vysoký zbytek cukru.
Hrozny na výrobu ledového vína je nutno sklízet při velice nízké teplotě, minimem je -6 stupňů. Voda při lisování zůstává uvnitř v lisu ve formě ledu, ven vytéká sladký a koncentrovaný mošt.

Význam slova, termín, co je to Ledové víno? Definice výrazu, termínu Ledové víno. Co znamená odborný pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Ledové víno? Pak se o ní podělte se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ledové víno patří do sekce Nápoje

Co znamená pojem Ledové víno? Definice slova, termínu z Wikipedie

Ledové víno je typ vína s přívlastkem, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Ledová vína jsou charakteristická výrazným aroma, nižším obsahem alkoholu (8-9 %) a vysokým zbytkem cukru. Obvykle se plní do malých lahví, jejichž cena však odpovídá obvykle vysoké kvalitě ledových vín, technologické náročnosti výroby a především nízké výlisnosti (pouze kolem 20 %) při zpracování zmrzlých hroznů.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, wiki, Nápoje, slovník, pojem, co to je, termín, popis, popis, Ledové víno, heslo, definice, přesný výraz, význam slova

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Ledové víno? resp. jaký je přesný význam slova Ledové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledové víno, odpověď na dotaz co je to Ledové víno?. Víte např. kdo to je Křemílek? Znáte a víte kdo je Polednice? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Ledové víno i v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.