Co je to?
Definice výrazu, termínu Ledové víno. Co znamená odborný pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Co je to Ledové víno? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ledové víno

Ledové víno je označení pro velmi vysoce hodnocený typ vína, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Jedná se o víno s přívlastkem. Pro ledové víno je typická výrazná vůně, nižší obsah alkoholu, cca 8-9% a také vysoký zbytek cukru.
Hrozny na výrobu ledového vína je nutno sklízet při velice nízké teplotě, minimem je -6 stupňů. Voda při lisování zůstává uvnitř v lisu ve formě ledu, ven vytéká sladký a koncentrovaný mošt.

Význam slova, termín, co je to Ledové víno? Definice výrazu, termínu Ledové víno. Co znamená odborný pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ledové víno? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Ledové víno je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: definice, informace, synonymum, slovník, význam slova, wiki, popis, termín, Nápoje, Nápoje, slovo, význam, Ledové víno, co znamená, Ledové víno, přesný výraz

Co znamená pojem Ledové víno? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Ledové víno je typ vína s přívlastkem, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Ledová vína jsou charakteristická výrazným aroma, nižším obsahem alkoholu (8-9 %) a vysokým zbytkem cukru. Obvykle se plní do malých lahví, jejichž cena však odpovídá obvykle vysoké kvalitě ledových vín, technologické náročnosti výroby a především nízké výlisnosti (pouze kolem 20 %) při zpracování zmrzlých hroznů.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ledové víno? resp. jaký je přesný význam slova Ledové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledové víno, odpověď na dotaz co je to Ledové víno?. Víte např. kdo to je Transhumanista? Znáte a víte kdo je Angelina Jolie? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ledové víno v jiné sekci než Nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.