Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Guarana. Co znamená pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Co to je Guarana? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Guarana

Guarana je název pro semena jihoamerického stromu paulinie nápojné. Tato semena mají povzbuzující účinky pomáhající snižovat únavu, udržovat bdělost, zlepšovat paměť a soustředění. Proto se výtažky guarany přidávají do energetických nápojů (energy drinků), limonád, tyčinek a podobných výrobků. Guarana mj.
obsahuje theobromin, theofylin a kofein.

Význam slova, termín, co je to Guarana? Odborný termín, výraz, slovo Guarana. Co znamená pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Guarana s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Guarana je v kategorii Nápoje

Co znamená pojem Guarana? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustavy.
Guarana hraje důležitou roli v kulturách brazilských kmenů Tupi a Guaraní. Název „guaraná“ je odvozen ze slova wara ná. Tyto kmeny věří, že tato rostlina je magická, léčí střevní problémy a působí jako prostředek nabytí síly. Vypráví také báji o „Božském dítěti“, které bylo zabito hadem a jehož oči daly vzniknout této rostlině.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: přesný výraz, popis, vysvětlení, definice, Nápoje, heslo, pojem, význam slova, synonymum, Nápoje, význam pojmu, co to je, význam, informace, slovo

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Guarana? resp. co znamená slovo Guarana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guarana, odpověď na dotaz co je to Guarana?. Víte např. kdo to je Spasitel? Znáte a víte kdo je Pohrobek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Guarana v jiné sekci než Nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.