Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Guarana. Co znamená pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Co to je Guarana? Význam slova

Co znamená termín Guarana? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Guarana je název pro semena jihoamerického stromu paulinie nápojné. Tato semena mají povzbuzující účinky pomáhající snižovat únavu, udržovat bdělost, zlepšovat paměť a soustředění. Proto se výtažky guarany přidávají do energetických nápojů (energy drinků), limonád, tyčinek a podobných výrobků. Guarana mj.
obsahuje theobromin, theofylin a kofein.

Význam slova, termín, co je to Guarana? Odborný termín, výraz, slovo Guarana. Co znamená pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Guarana? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Guarana je v kategorii Nápoje

Co znamená pojem Guarana? Výraz, definice slova z Wikipedie

Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustavy.
Guarana hraje důležitou roli v kulturách brazilských kmenů Tupi a Guaraní. Název „guaraná“ je odvozen ze slova wara ná. Tyto kmeny věří, že tato rostlina je magická, léčí střevní problémy a působí jako prostředek nabytí síly. Vypráví také báji o „Božském dítěti“, které bylo zabito hadem a jehož oči daly vzniknout této rostlině.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, popis, Guarana, Nápoje, Nápoje, co znamená, informace, definice, synonymum, wiki, přesný výraz, slovo, vysvětlení, heslo, termín

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Guarana? resp. co je to Guarana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guarana, odpověď na dotaz co je to Guarana?. Víte např. kdo to je Spasitel? Znáte a víte kdo je Pohrobek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Guarana v jiné sekci než Nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.