Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Guarana. Co znamená pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Co to je Guarana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Guarana?

Guarana je název pro semena jihoamerického stromu paulinie nápojné. Tato semena mají povzbuzující účinky pomáhající snižovat únavu, udržovat bdělost, zlepšovat paměť a soustředění. Proto se výtažky guarany přidávají do energetických nápojů (energy drinků), limonád, tyčinek a podobných výrobků. Guarana mj.
obsahuje theobromin, theofylin a kofein.

Význam slova, termín, co je to Guarana? Odborný termín, výraz, slovo Guarana. Co znamená pojem Guarana z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Guarana? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Guarana je v sekci Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, Guarana, formulace, heslo, pojem, informace, vysvětlení, význam slova, slovník, Nápoje, Nápoje, význam, Guarana, popis, slovo, přesný výraz

Co znamená pojem Guarana? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustavy.
Guarana hraje důležitou roli v kulturách brazilských kmenů Tupi a Guaraní. Název „guaraná“ je odvozen ze slova wara ná. Tyto kmeny věří, že tato rostlina je magická, léčí střevní problémy a působí jako prostředek nabytí síly. Vypráví také báji o „Božském dítěti“, které bylo zabito hadem a jehož oči daly vzniknout této rostlině.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Guarana? resp. jaký je význam slova Guarana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Guarana, odpověď na dotaz co je to Guarana?. Víte např. kdo to je Mánička? Znáte a víte kdo je Baron? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nápoje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.