Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Co je to Bourbon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bourbon?

Bourbon je jedním z oblíbených alkoholických nápojů. Připravuje se destilací, pro kterou je základem obilný slad s minimálním obsahem 51 procent kukuřice. Obsah alkoholu v bourbonu před začátkem zrání nesmí překročit 60,5 procenta a 80 procent na konci zrání. Než se bourbon naplní do láhví, ředí se ještě vodou.
Sudy pro zrání bourbonu se vevnitř opalují, bourbon zde zraje více než dva roky. Podmínkou pro pojmenování bourbon je také to, že nápoj musí být vyroben v USA.


Co je to Bourbon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bourbon patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, co je to Bourbon?, Nápoje, termín, wiki, pojem, terminus technicus, informace, odborný výraz, význam, přesný význam, co znamená, synonymum, popis, vysvětlení, slovo, definice


Pojem Bourbon je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bourbon? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bourbon je typ americké whiskey vyráběný z minimálně 51% kukuřice. Zbytek může připadnout na žito nebo pšenici. Destilát obsahuje minimálně 80 proof (40 % alkoholu). Jméno je odvozeno od okresu Bourbon County ve státě Kentucky, kde se tato whiskey vyrábí od 18. století. Ačkoli její výroba není teritoriálně omezena, je silně spjatá s americkým jihem a především se státem Kentucky.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Bourbon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Bourbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bourbon ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Bourbon ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Bourbon ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Bourbon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bourbon například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bourbon? resp. jaká je definice termínu Bourbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bourbon, odpověď na dotaz co je to Bourbon?. Víte např. kdo to je Silvie Dymáková? Znáte a víte kdo je Ariana Grande? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Bourbon i v jiných kategoriích (než Nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?