Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Co je to Bourbon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bourbon

Bourbon je jedním z oblíbených alkoholických nápojů. Připravuje se destilací, pro kterou je základem obilný slad s minimálním obsahem 51 procent kukuřice. Obsah alkoholu v bourbonu před začátkem zrání nesmí překročit 60,5 procenta a 80 procent na konci zrání. Než se bourbon naplní do láhví, ředí se ještě vodou.
Sudy pro zrání bourbonu se vevnitř opalují, bourbon zde zraje více než dva roky. Podmínkou pro pojmenování bourbon je také to, že nápoj musí být vyroben v USA.

Význam slova, termín, co je to Bourbon? Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Bourbon) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Bourbon patří do sekce Nápoje

Co znamená pojem Bourbon? Definice slova, termínu z Wikipedie

Bourbon je typ americké whiskey vyráběný z minimálně 51% kukuřice. Zbytek může připadnout na žito nebo pšenici. Destilát obsahuje minimálně 80 proof (40 % alkoholu). Jméno je odvozeno od okresu Bourbon County ve státě Kentucky, kde se tato whiskey vyrábí od 18. století. Ačkoli její výroba není teritoriálně omezena, je silně spjatá s americkým jihem a především se státem Kentucky.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: formulace, význam slova, význam pojmu, vysvětlení, slovo, popis, definice, co znamená, přesný výraz, co to je, pojem, synonymum, Nápoje

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Bourbon? resp. jaká je definice slova Bourbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bourbon, odpověď na dotaz co je to Bourbon?. Víte např. kdo to je Starosta? Znáte a víte kdo je Šprt? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?