Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Co je to Bourbon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bourbon

Bourbon je jedním z oblíbených alkoholických nápojů. Připravuje se destilací, pro kterou je základem obilný slad s minimálním obsahem 51 procent kukuřice. Obsah alkoholu v bourbonu před začátkem zrání nesmí překročit 60,5 procenta a 80 procent na konci zrání. Než se bourbon naplní do láhví, ředí se ještě vodou.
Sudy pro zrání bourbonu se vevnitř opalují, bourbon zde zraje více než dva roky. Podmínkou pro pojmenování bourbon je také to, že nápoj musí být vyroben v USA.

Význam slova, termín, co je to Bourbon? Definice odborného termínu, slova Bourbon. Co znamená pojem Bourbon z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Bourbon je v sekci Nápoje

Klíčová slova: definice, heslo, význam, formulace, wiki, slovník, význam pojmu, slovo, Nápoje, termín, pojem, informace, vysvětlení, popis, co to je, co znamená

Co označuje termín Bourbon? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Bourbon je typ americké whiskey vyráběný z minimálně 51% kukuřice. Zbytek může připadnout na žito nebo pšenici. Destilát obsahuje minimálně 80 proof (40 % alkoholu). Jméno je odvozeno od okresu Bourbon County ve státě Kentucky, kde se tato whiskey vyrábí od 18. století. Ačkoli její výroba není teritoriálně omezena, je silně spjatá s americkým jihem a především se státem Kentucky.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bourbon? resp. co znamená Bourbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bourbon, odpověď na dotaz co je to Bourbon?. Víte např. kdo to je Patrik Kořenář? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?