Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Co je to Arganový olej? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Arganový olej

Arganový olej je olej rostlinného původu. Získává se z jader rostliny argánie trnité. Je využíván v marocké kuchyni jako součást pokrmů nebo jako drahá a exkluzivní přísada různých kosmetických přípravků. Má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin. Jeho vysoká cena je zapřičiněna stále vzácnějším výskytem chráněných argánií.

Význam slova, termín, co je to Arganový olej? Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Arganový olej patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: význam, heslo, synonymum, definice, přesný výraz, co znamená, informace, popis, wiki, Arganový olej, Nápoje, Nápoje, význam slova, slovník, Arganový olej, formulace

Ve Wikipedii se o termínu Arganový olej píše následující

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité (latinsky Argania spinosa). Nejčastěji bývá ve složení uveden jako Argania Spinosa kernel oil, česky odborně označovaný jako hydrogenovaný olej z jader argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, využívá se i pro kosmetické účely. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Arganový olej? resp. co přesně označuje termín Arganový olej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arganový olej, odpověď na dotaz co je to Arganový olej?. Víte např. kdo to je Valkýra? Znáte a víte kdo je Radůza? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.