Co je to?
Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co je to Absint? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Absint

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80%. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.

Význam slova, termín, co je to Absint? Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Absint) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Absint patří do sekce Nápoje

Co znamená pojem Absint? Definice slova, termínu z Wikipedie

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, význam, přesný výraz, co znamená, význam pojmu, slovo, popis, Absint, co to je, význam slova, synonymum, wiki, Nápoje

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Absint? resp. co to je Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Sámo? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Absint v jiné sekci než Nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.