Co je to?
Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Co je to Absint? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Absint

Absint je typ alkoholického nápoje s velmi vysokým obsahem alkoholu, až 80%. Vznikl ve Francii a v 19. století byl velmi oblíbený mezi umělci. Základními surovinami pro jeho výrobu jsou fenykl, pelyněk a anýz. Pro absint je typická zelená barva. V některých evropských zemích byl zhruba před sto lety jeho prodej zakázán, neboť byl považován za zdraví škodlivý (měl mít halucinogenní účinky), což se ovšem neprokázalo. V současné době je většina těchto zákazů již zrušena.

Význam slova, termín, co je to Absint? Definice odborného termínu, slova Absint. Co znamená pojem Absint z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Absint můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Absint je v sekci Nápoje

Co znamená pojem Absint? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Absint (též absinth; francouzsky absinthe; z latinského absinthium a řeckého ἀψίνθιον apsinthion, pelyněk) je tvrdý alkoholický nápoj, jenž se vyrábí z pelyňku, anýzu a fenyklu (jedná se o tzv. svatou trojici). Pro dochucení se často se využívají další bylinky, kupř. yzop lékařský, meduňka lékařská nebo badyán. Absint má přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Nápoj je nezřídkakdy označován jako „zelená víla“.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: Absint, formulace, termín, popis, co to je, heslo, definice, slovo, význam pojmu, přesný význam, informace, slovník, Nápoje, popis, co znamená

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Absint? resp. jaký je význam slova Absint? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Absint, odpověď na dotaz co je to Absint?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Sámo? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Absint hledat i v jiných kategoriích (než Nápoje) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.