Co je to?
Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Co je to Zelený čtvrtek? Význam slova

Co znamená termín Zelený čtvrtek? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zelený čtvrtek patří ke křesťanským svátkům. Vztahuje se k Velikonocům. Je to součást Svatého týdne a den před Velkým pátkem. Barva zelená pravděpodobně vznikla chybou z původního přívlastku německého názvu, kdy grein – lkavý – bylo zaměněno za grün – zelený.
Na Zelený čtvrtek se v katedrálách slouží dopolední mše. V kostelích pak probíhá mše až večer a má připomenout poslední večeři Ježíše Krista. Po zpěvu zvoní zvony, které pak mlčí až do velikonočních vigilií.

Význam slova, termín, co je to Zelený čtvrtek? Definice výrazu, termínu Zelený čtvrtek. Co znamená odborný pojem Zelený čtvrtek z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Zelený čtvrtek? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Zelený čtvrtek je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, význam pojmu, informace, význam slova, co znamená, Zelený čtvrtek, Zelený čtvrtek, popis, co to je, slovo, pojem, formulace, Náboženství, slovník, přesný význam

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Zelený čtvrtek? resp. jaký je význam slova Zelený čtvrtek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelený čtvrtek, odpověď na dotaz co je to Zelený čtvrtek?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Václav Upír Krejčí? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.