Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zádušní mše. Co znamená pojem Zádušní mše z kategorie Náboženství?

Co je to Zádušní mše? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zádušní mše

Zádušní mše neboli rekviem je součást katolických křesťanských obřadů. Vyjadřuje modlitbu a vzpomínku na zemřelého. Její text je přesně daný. Může být přímo součástí pohřebního obřadu. Rekviem je i forma hudebního díla zpívaného ve formě gregoriánského chorálu. Neexistuje žádná povinnost sloužit zádušní mši za zemřelého křesťana, jedná se pouze o tradici.

Význam slova, termín, co je to Zádušní mše? Odborný výraz, definice slova Zádušní mše. Co znamená pojem Zádušní mše z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zádušní mše s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Zádušní mše patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: Zádušní mše, heslo, Náboženství, význam pojmu, slovník, definice, přesný výraz, informace, popis, vysvětlení, formulace, Náboženství, pojem, Zádušní mše, slovo, co to je

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Zádušní mše? resp. co přesně označuje termín Zádušní mše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádušní mše, odpověď na dotaz co je to Zádušní mše?. Víte např. kdo to je Stephen Hawking? Znáte a víte kdo je Kouzelník Žito? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.