Co je to?
Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Co to je Velký pátek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Velký pátek?

Velký pátek je pojmenováním pátku před velikonoci. Tento den připomíná Ježíšovu smrt na kříži. V křesťanství by neměl být vyjádřením smutku, ale spíše dobou pro zamyšlení nad smyslem této oběti, která by měla člověka spasit, a vlastním životem.
V obřadu pro tento den probíhají bohoslužby ve třech částech – pašije, uctění kříže a přijímání. V době Velkého pátku se drží půst (především bez konzumace masa) a mše probíhají bez obvyklé výzdoby.

Význam slova, termín, co je to Velký pátek? Definice výrazu Velký pátek. Co znamená odborný pojem Velký pátek z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Velký pátek patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: formulace, význam, Velký pátek, význam slova, význam pojmu, termín, Náboženství, popis, wiki, slovo, informace, Náboženství, definice, heslo, přesný význam, co znamená

Ve Wikipedii se o heslu Velký pátek dozvíte následující

V křesťanském kalendáři je Velký pátek (lat. dies passionis Domini) pátkem před Velikonocemi, součást Svatého týdne a velikonočního tridua. Tento den je připomínkou smrti Ježíše Krista na kříži. V západních církvích může Velký pátek připadnout na období od 20. března do 23. dubna včetně.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Velký pátek? resp. jaká je definice termínu Velký pátek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velký pátek, odpověď na dotaz co je to Velký pátek?. Víte např. kdo to je Ksindl? Znáte a víte kdo je Lichvář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Velký pátek i v jiných kategoriích (než Náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.