Co je to?
Definice výrazu, termínu Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Co je to Synagoga? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Synagoga?

Synagoga je slovo původem z řečtiny a slouží k označení židovské modlitebny. Zde se uskutečňují nejen náboženská, ale i společenská setkání. Synagogy bývají tvořeny celým komplexem staveb a patří do nich i byt rabína a správce. V synagoze může probíhat také náboženské studium, ke kterému patří studovna. Bohoslužby se konají v hlavním sále synagogy.
První synagogy vznikaly již v babylonské době a byly centrem tehdejšího života.

Význam slova, termín, co je to Synagoga? Definice výrazu, termínu Synagoga. Co znamená odborný pojem Synagoga z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Synagoga? Pak se o ní podělte s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Synagoga patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Synagoga? Definice slova, termínu z Wikipedie

Synagoga (z řeckého συναγωγη, synagógé, „shromáždění“; hebrejsky בית כנסת, bejt kneset, „dům shromáždění“ nebo בית תפילה, bejt tfila, „dům modlitby“), je židovská modlitebna, sloužící kromě místa pro bohoslužebná setkání i jako místo setkání společenských nebo náboženského studia. V jidiš se synagoga nazývá שול „šul“ (škola), v ladino „esnoga“.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, synonymum, význam slova, Synagoga, popis, Náboženství, popis, informace, co znamená, význam pojmu, přesný význam, definice, formulace, wiki, přesný výraz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Synagoga? resp. co to je Synagoga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Synagoga, odpověď na dotaz co je to Synagoga?. Víte např. kdo to je Eritrejec? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.