Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Co je to Svatý grál? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Svatý grál?

Svatý grál je pojmenování legendárního poháru, který používal k pití při poslední večeři Ježíš Kristus. Je zařazen mezi relikvie. Svatý grál má mít údajně nadpřirozenou moc. Hledači pokladů i někteří vědci po něm pátrají již od pradávných dob. Do tohoto poháru měl Josef z Arimatie zachytit krev ukřižovaného Krista.
Grál byl podle pověstí chráněn řádem templářů. Jiná legenda hovoří o grálu na dvoře krále Artuše. Nejstarší pověst o Svatém grálu je spjata s keltskými pověstmi a opět s králem Artušem.

Význam slova, termín, co je to Svatý grál? Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Svatý grál patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: formulace, co to je, přesný význam, co znamená, přesný výraz, slovník, termín, význam pojmu, heslo, popis, Svatý grál, pojem, slovo, Svatý grál, význam slova, definice

Co označuje termín Svatý grál? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Svatý grál je pohár či nádoba, ze které údajně pil Ježíš Kristus při Poslední večeři. Tato relikvie má mít zázračnou moc a po celá staletí po ní lidé pátrají.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Svatý grál? resp. co přesně znamená slovo Svatý grál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svatý grál, odpověď na dotaz co je to Svatý grál?. Víte např. kdo to je Dyslektik? Znáte a víte kdo je Hédonista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.