Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Co je to Svatý grál? Význam slova

Co znamená termín Svatý grál? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Svatý grál je pojmenování legendárního poháru, který používal k pití při poslední večeři Ježíš Kristus. Je zařazen mezi relikvie. Svatý grál má mít údajně nadpřirozenou moc. Hledači pokladů i někteří vědci po něm pátrají již od pradávných dob. Do tohoto poháru měl Josef z Arimatie zachytit krev ukřižovaného Krista.
Grál byl podle pověstí chráněn řádem templářů. Jiná legenda hovoří o grálu na dvoře krále Artuše. Nejstarší pověst o Svatém grálu je spjata s keltskými pověstmi a opět s králem Artušem.

Význam slova, termín, co je to Svatý grál? Výraz, termín, definice slova Svatý grál. Co znamená odborný pojem Svatý grál z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Svatý grál? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Svatý grál je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: formulace, pojem, Svatý grál, přesný výraz, vysvětlení, význam, popis, Náboženství, informace, přesný význam, slovník, synonymum, Svatý grál, význam pojmu, definice, heslo

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Svatý grál můžete dozvědět následující

Svatý grál je pohár či nádoba, ze které údajně pil Ježíš Kristus při Poslední večeři. Tato relikvie má mít zázračnou moc a po celá staletí po ní lidé pátrají.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Svatý grál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Svatý grál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svatý grál, odpověď na dotaz co je to Svatý grál?. Víte např. kdo to je Aragorn? Znáte a víte kdo je Hédonista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.