Co je to?
Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Starý zákon? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Starý zákon?

Starý zákon je pojmenování starší a také rozsáhlejší části Bible. Jedná se o staré posvátné židovské knihy, které byly přejaty křesťany. Názory na Starý zákon se v různých náboženských proudech liší. Počet knih Starého zákona se tak pohybuje od 24 do 54.
Židé dělí tento soubor na části Tóra, Proroci a Spisy, křesťané na Knihy Mojžíšovy, mudroslovné a prorocké knihy a historické spisy. Původní texty byly předávány ústním podáním a jsou pramenem židovských dějin.

Význam slova, termín, co je to Starý zákon? Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Starý zákon? s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Starý zákon je v sekci Náboženství

Klíčová slova: termín, Náboženství, význam, popis, slovník, wiki, co to je, heslo, formulace, Starý zákon, slovo, Starý zákon, význam slova, co znamená, definice, Náboženství

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Starý zákon? resp. co přesně označuje termín Starý zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Starý zákon, odpověď na dotaz co je to Starý zákon?. Víte např. kdo to je Religionista? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.