Co je to?
Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Starý zákon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Starý zákon?

Starý zákon je pojmenování starší a také rozsáhlejší části Bible. Jedná se o staré posvátné židovské knihy, které byly přejaty křesťany. Názory na Starý zákon se v různých náboženských proudech liší. Počet knih Starého zákona se tak pohybuje od 24 do 54.
Židé dělí tento soubor na části Tóra, Proroci a Spisy, křesťané na Knihy Mojžíšovy, mudroslovné a prorocké knihy a historické spisy. Původní texty byly předávány ústním podáním a jsou pramenem židovských dějin.

Význam slova, termín, co je to Starý zákon? Odborný výraz, definice slova Starý zákon. Co znamená pojem Starý zákon z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Starý zákon doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Starý zákon se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, heslo, význam, definice, vysvětlení, Starý zákon, popis, co znamená, synonymum, význam slova, wiki, slovo, Starý zákon, formulace, co to je

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Starý zákon? resp. co znamená Starý zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Starý zákon, odpověď na dotaz co je to Starý zákon?. Víte např. kdo to je Bohemista? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Starý zákon hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.