Co je to?
Definice výrazu, termínu Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Co je to Sekulární? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sekulární?

Sekulární neboli světský, tedy protiklad ke slovu náboženský je slovo pro označení nezávislosti na náboženství a náboženstvím ovlivněnými úvahami a jednáním. Sekulární postoj bývá spojován hlavně se státem a jeho institucemi.
Samotné slovo sekulární je původem evropské a novověké. Sekulární státy jsou především ty, ve kterých převažuje křesťanství, výjimkou však nejsou ani některé státy islámské. Za použití a rozšíření vděčí termín anglickému spisovateli Georgi Holyoakeovi.

Význam slova, termín, co je to Sekulární? Definice výrazu, termínu Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Sekulární je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: informace, heslo, význam pojmu, co to je, Sekulární, vysvětlení, Náboženství, definice, význam, přesný význam, slovo, Náboženství, pojem, termín, Sekulární, slovník

Ve Wikipedii se o heslu Sekulární dozvíte následující

Sekularismus je postoj spočívající v tom, že státní moc, státní instituce a stát sám mají být nezávislé na náboženství a náboženském uvažování. Opakem sekularismu je teokracie, způsob vládnutí úzce spjatý s náboženstvím.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Sekulární? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sekulární? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sekulární, odpověď na dotaz co je to Sekulární?. Víte např. kdo to je Pohan? Znáte a víte kdo je Fantomas? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.