Co je to?
Definice výrazu Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Co to je Schizma? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Schizma?

Schizma neboli rozkol je výraz známý z historie katolické církve. Schizma obecně znamená "rozdělení". V případě tzv. papežského schizmatu se jednalo o to, že nárok řídit církev si osobovali dva (někdy i tři) papeži současně, což se velmi negativně podepsalo na stavu církve jako celku.

Význam slova, termín, co je to Schizma? Definice výrazu Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Schizma s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Schizma se nachází v sekci Náboženství

Co znamená pojem Schizma? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Schisma pochází z řeckého σχίσμα rozdělení (< σχίζω rozdělovat, půlit) a znamená rozdělení či rozkol v církvi či jiné náboženské instituci v určitém historickém období. K rozkolu může dojít jak z důvodů věroučných, tak z důvodů uznávání různých náboženských vůdců. Schismatik je osoba, která vytváří nebo zapříčiňuje schisma anebo člen odtrhující se skupiny.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, Náboženství, formulace, význam slova, informace, termín, popis, co to je, definice, slovník, přesný význam, heslo, pojem, wiki, význam pojmu

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Schizma? resp. co to je Schizma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizma, odpověď na dotaz co je to Schizma?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Schizma v jiné sekci než Náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.