Co je to?
Definice výrazu Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Co to je Schizma? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Schizma

Schizma neboli rozkol je výraz známý z historie katolické církve. Schizma obecně znamená "rozdělení". V případě tzv. papežského schizmatu se jednalo o to, že nárok řídit církev si osobovali dva (někdy i tři) papeži současně, což se velmi negativně podepsalo na stavu církve jako celku.

Význam slova, termín, co je to Schizma? Definice výrazu Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Schizma sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Schizma patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Schizma? Definice slova, termínu z Wikipedie

Schisma pochází z řeckého σχίσμα rozdělení (< σχίζω rozdělovat, půlit) a znamená rozdělení či rozkol v církvi či jiné náboženské instituci v určitém historickém období. K rozkolu může dojít jak z důvodů věroučných, tak z důvodů uznávání různých náboženských vůdců. Schismatik je osoba, která vytváří nebo zapříčiňuje schisma anebo člen odtrhující se skupiny.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, termín, popis, wiki, co to je, popis, formulace, co znamená, slovo, přesný význam, význam pojmu, význam, pojem, vysvětlení, slovník

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Schizma? resp. co znamená Schizma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizma, odpověď na dotaz co je to Schizma?. Víte např. kdo to je Šemík? Znáte a víte kdo je Bílý kůň? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Schizma v jiné sekci než Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.