Co je to?
Definice výrazu, termínu Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Co je to Řehole? Význam slova

Co znamená termín Řehole? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Řehole je v překladu z latiny pravidlo. Jedná se o soubor závazných pokynů, které jsou dány písemně a řídí se jimi především křesťanské řády. Členové těchto řádů podle pravidel řehole žijí. Pojem se používá i pro označení situací, kdy člověk musí zvládnout náročné situace a překonávat překážky.
Řehole jako náboženské texty vytvořili zakladatelé řádů, základem textů byly návody pro život v chudobě, v celibátu, poslušnosti a společného života. Jsou zde vymezena pravidla pro soužití a tradice řádu.

Význam slova, termín, co je to Řehole? Definice výrazu, termínu Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Řehole se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: slovník, význam slova, wiki, význam, pojem, Náboženství, přesný význam, slovo, formulace, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, termín, definice, Řehole, heslo

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Řehole? resp. co vlastně znamená slovo Řehole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řehole, odpověď na dotaz co je to Řehole?. Víte např. kdo to je Daniel Nekonečný? Znáte a víte kdo je Švagr? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Řehole v jiné sekci než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.