Co je to?
Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Co je to Ramadán? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ramadán?

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Jeho datum je proměnlivé, protože v islámu má měsíc jen 28 dní, a celý rok je tak o 11 dní kratší, než jak jsme zvyklí u našeho gregoriánského kalendáře. Během ramadánu drží muslimové ve dne půst - nesmějí jíst, pít, kouřit nebo mít sexuální styk. Půst končí večerní modlitbou. Povinnosti držet půst jsou zbaveny děti před dosažením puberty, těhotné a kojící ženy, nemocní, ženy v období menstruace, šestinedělí a lidé, kteří cestují na velké vzdálenosti.

Význam slova, termín, co je to Ramadán? Definice výrazu, termínu Ramadán. Co znamená odborný pojem Ramadán z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ramadán s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Ramadán se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, Ramadán, synonymum, slovník, wiki, popis, Náboženství, význam pojmu, formulace, definice, heslo, Ramadán, přesný výraz, termín, význam, co to je

Co znamená pojem Ramadán? Definice slova, termínu z Wikipedie

Ramadán (či ramazán, arabsky: رمضان Ramaḍān) je devátý měsíc islámského kalendáře. Půst v tomto měsíci patří mezi pět pilířů islámu.

Během tohoto měsíce údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst. Ten se nazývá saum a jeho smyslem je (pomocí dočasného zřeknutí se některých pozemských potřeb) přiblížit se více k duchovní podstatě islámu.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ramadán? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ramadán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ramadán, odpověď na dotaz co je to Ramadán?. Víte např. kdo to je Harry Potter? Znáte a víte kdo je Žokej? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem