Co je to?
Definice odborného termínu, slova Právo šaría. Co znamená pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Co je to Právo šaría? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Právo šaría?

Právo šaría je odvozeno z náboženství islámu a jeho zásad. Jedná se o systém náboženského islámského práva, který čerpá především z Koránu a hadísů. V doslovném překladu je šaría cesta, tedy návod pro věřícího, jak podle islámu žít a chovat se v soukromí. Nejedná se tedy o světský právní systém.
Rozebírá vztah člověka a Aláha, a vztahy mezi lidmi. Zaměřuje se na běžný život, rodinu, politiku, ekonomii, obchod, smlouvy, sex, hygienu a další oblasti. Teprve v pozdější době začalo právo šaría sloužit chalífátu a regulovat vztah člověka a společnosti.

Význam slova, termín, co je to Právo šaría? Definice odborného termínu, slova Právo šaría. Co znamená pojem Právo šaría z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Právo šaría můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Právo šaría je v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, heslo, formulace, Náboženství, popis, význam slova, Právo šaría, slovník, informace, Náboženství, synonymum, co znamená, význam, slovo, přesný význam

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Právo šaría dozvíte následující

Šaría (sharīʿah, arab. شريعة, IPA: [ʃaˈriːʕa]) je systém islámského náboženského práva odvozený z náboženských zásad islámu, zejména z Koránu a hadísů. Arabské slovo "šaría" doslovně znamená "cesta". Šaría není jako sekulární právní systém, protože zároveň dává věřícímu návod, jak žít v soukromém životě podle islámu. Zabývá se vztahem člověka k Alláhovi a vztahem člověka k člověku, a až sekundárně začaly na základě potřeby chalífátu vznikat právní odvětví regulující vztah člověka a společnosti, jako je například trestní právo.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Právo šaría? resp. co vlastně znamená slovo Právo šaría? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právo šaría, odpověď na dotaz co je to Právo šaría?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Agraelus? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?