Co je to?
Definice výrazu Prána. Co znamená odborný pojem Prána z kategorie Náboženství?

Co to je Prána? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Prána

Prána je slovo převzaté z jazyka zvaného sanskrt (starý indický jazyk) a znamená "dech". Je to výraz odvozený od slovo "prá", což znamená proudit. Pojem prána se vyskytuje v hinduistickém učení a označuje proudy životních energií, které proudí lidským tělem a setkávají se v sedmi bodech - čakrách. Napravováním "špatného proudění energií v těle" se zabývají různé alternativní léčebné metody vycházející z hinduismu, například ájurvéda.

Význam slova, termín, co je to Prána? Definice výrazu Prána. Co znamená odborný pojem Prána z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Prána patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, přesný význam, význam pojmu, Náboženství, co to je, význam, termín, wiki, definice, co znamená, Náboženství, heslo, význam slova, popis, synonymum

Co označuje termín Prána? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Prána (v dévanágarí प्राण) je sanskrtské slovo a znamená dech. Je odvozené od kořenu prá, plnit nebo proudit. Podle hinduistické mytologie představuje prána všechny proudy vitálních životních energií dohromady a staví se na stejnou úroveň s Vájuem, hinduistickým božstvem větru. Ostatní čtyři jsou: apána, udána, samána a vjána. Podle ájurvédy proudí tyto energie tělem člověka, ovládají všechny vitální psychologické a fyziologické procesy, jsou odpovědné za neustálý oběh krve a mízy v organismu, dostávají se do těla kontrakcemi srdce a dýchací soustavou a jsou dopravovány do všech buněk, kde vzniká tzv. buněčné dýchání.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Prána? resp. co přesně označuje termín Prána? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prána, odpověď na dotaz co je to Prána?. Víte např. kdo to je Rafael Nadal? Znáte a víte kdo je Personalistka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Prána i v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?