Co je to?
Definice výrazu Prána. Co znamená odborný pojem Prána z kategorie Náboženství?

Co to je Prána? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Prána

Prána je slovo převzaté z jazyka zvaného sanskrt (starý indický jazyk) a znamená "dech". Je to výraz odvozený od slovo "prá", což znamená proudit. Pojem prána se vyskytuje v hinduistickém učení a označuje proudy životních energií, které proudí lidským tělem a setkávají se v sedmi bodech - čakrách. Napravováním "špatného proudění energií v těle" se zabývají různé alternativní léčebné metody vycházející z hinduismu, například ájurvéda.

Význam slova, termín, co je to Prána? Definice výrazu Prána. Co znamená odborný pojem Prána z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Prána? s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Prána je v sekci Náboženství

Klíčová slova: slovník, informace, wiki, heslo, Náboženství, co znamená, popis, slovo, co to je, definice, synonymum, formulace, význam, Prána, Prána, význam slova

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Prána dozvíte následující

Prána (v dévanágarí प्राण) je sanskrtské slovo a znamená dech. Je odvozené od kořenu prá, plnit nebo proudit. Podle hinduistické mytologie představuje prána všechny proudy vitálních životních energií dohromady a staví se na stejnou úroveň s Vájuem, hinduistickým božstvem větru. Ostatní čtyři jsou: apána, udána, samána a vjána. Podle ájurvédy proudí tyto energie tělem člověka, ovládají všechny vitální psychologické a fyziologické procesy, jsou odpovědné za neustálý oběh krve a mízy v organismu, dostávají se do těla kontrakcemi srdce a dýchací soustavou a jsou dopravovány do všech buněk, kde vzniká tzv. buněčné dýchání.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Prána? resp. co znamená Prána? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prána, odpověď na dotaz co je to Prána?. Víte např. kdo to je Jehovista? Znáte a víte kdo je Personalistka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?