Co je to?
Definice výrazu Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Co to je Popeleční středa? Význam slova

Co znamená termín Popeleční středa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Popeleční středa je v církevním kalendáři prvním dnem, kterým začíná půst. Ten trvá 40 dní. Obsahuje 6 neděl, které nejsou mezi postní dny započítány. Popeleční středa by tedy měla být 46. dnem před Velikonoční nedělí. Nemá přesné datum, protože i Velikonoce mají každý rok odlišné datum.
Tento den má připomenout pomíjivost pozemského žití a drží se při ní velmi důsledný půst. Při mši dělá znamení popelem. Toto znamení se nazývá popelec. Křesťané jsou o Popeleční středě vyzýváni k tomu, aby se zaměřili na trvalé duchovní hodnoty.

Význam slova, termín, co je to Popeleční středa? Definice výrazu Popeleční středa. Co znamená odborný pojem Popeleční středa z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Popeleční středa doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Popeleční středa se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: co to je, synonymum, přesný význam, slovník, význam pojmu, formulace, význam slova, význam, termín, heslo, informace, slovo, wiki, popis, co znamená, definice

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Popeleční středa? resp. co přesně znamená slovo Popeleční středa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Popeleční středa, odpověď na dotaz co je to Popeleční středa?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Popeleční středa hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.