Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Co je to Pokora? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pokora?

Pokora je v náboženství (v křesťanství) jedna ze sedmi ctností. Pokorou se rozumí to, že si je člověk vědom vlastní nedokonalosti a toho, že je na někom závislý. Člověk je nedokonalý ve srovnání s Bohem. Pokorný člověk se chová skromně a má úctu k ostatním lidem.

Význam slova, termín, co je to Pokora? Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pokora sdílet s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Pokora je v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Pokora? Výraz, definice slova z Wikipedie

Pokora (latinsky: humilitas, německy: Demut, anglicky: humility, rusky: smirenomudrije) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom. Člověk si uvědomuje závislost na tzv. „vyšších mravních požadavcích“ a má tak důvěru, když se to od něho očekává, a ne když potřebuje neúměrně velebit sám sebe. Opakem pokory je pýcha (lat. superbia). Také by se dalo říct, že opakem pokory může být „neustálé srovnávání sebe s druhými: ten je víc, ten je míň, v tomhle jsem byl zkrácen“, neboť „pravá pokora je pravdivost, uznání skutečnosti: respektuji jedinečné povolání své i každého člověka a nesnažím se je srovnávat, posuzovat, hodnotit“.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, přesný význam, heslo, definice, Náboženství, co to je, termín, pojem, přesný výraz, slovník, význam pojmu, Náboženství, informace, formulace

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Pokora? resp. co znamená slovo Pokora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokora, odpověď na dotaz co je to Pokora?. Víte např. kdo to je Martin Přikryl? Znáte a víte kdo je Primátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pokora v jiné sekci než Náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.