Co je to?
Definice výrazu, termínu Pašijový týden. Co znamená odborný pojem Pašijový týden z kategorie Náboženství?

Co je to Pašijový týden? Význam slova

Co znamená termín Pašijový týden? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pašijový týden patří k důležitým obdobím křesťanského pojetí roku. Říká se mu také svatý týden. V této době křesťané vzpomínají na poslední týden života Ježíše Krista na této zemi, na jeho smrt a následné vzkříšení.
Začátkem pašijového týdne je Květná neděle a jejím závěrem je neděle Vzkříšení, tedy Velikonoce. I další dny mají své názvy – Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek či Bílá sobota. V této době nezvoní zvony, tento zvyk se nazývá odlet zvonů do Říma.

Význam slova, termín, co je to Pašijový týden? Definice výrazu, termínu Pašijový týden. Co znamená odborný pojem Pašijový týden z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Pašijový týden se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: synonymum, popis, co znamená, heslo, slovo, význam, slovník, termín, pojem, Pašijový týden, význam pojmu, formulace, přesný význam, vysvětlení, Náboženství, přesný výraz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pašijový týden? resp. co znamená Pašijový týden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašijový týden, odpověď na dotaz co je to Pašijový týden?. Víte např. kdo to je Velký vezír? Znáte a víte kdo je Mormon? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.