Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nový zákon. Co znamená odborný pojem Nový zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Nový zákon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nový zákon?

Nový zákon je druhou částí Bible. Je tvořen 27 knihami, ve kterých je vylíčeno působení a také kazatelská činnost Ježíše Nazaretského. Pokračuje základy křesťanské víry a počátky křesťanství. Nový zákon je zapsán v řečtině a vznikal v letech 50 – 150 našeho letopočtu.
Jako celek se objevil ve 2. až 4. století, byl přeložen do dalších jazyků a rozšířil se v celé oblasti Říše římské. Základními částmi Nového zákona jsou evangelia podle Matouše, Marka, Lukáše a Jana, skutky apoštolů, epištoly a Apokalypsa.


Co je to Nový zákon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nový zákon. Co znamená odborný pojem Nový zákon z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Nový zákon? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nový zákon se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, synonymum, přesný význam, popis, Náboženství, význam, termín, lexikon, formulace, pojem, slovník, vysvětlení, co znamená, Nový zákon, wiki, odborné názvosloví, informace, názvosloví


Pojem Nový zákon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Nový zákon ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nový zákon na Youtube

Najít heslo Nový zákon ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Nový zákon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Nový zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nový zákon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nový zákon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Nový zákon? resp. jaká je definice slova Nový zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nový zákon, odpověď na dotaz co je to Nový zákon?. Víte např. kdo to je Sketa? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.