Co je to?
Výraz, termín, definice slova Myrha. Co znamená odborný pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Co je to Myrha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Myrha

Myrha je zmiňována již v Bibli. Dočteme se, že jí přinesli tři králové jako vzácný dar pro malého Ježíše. Ale ještě v sedmnáctém století byla rostlina myrhovník poměrně neznámá pro evropské botaniky. Je to způsobeno tím, že roste jen na několika místech světa. Setkat se s ním můžete na západním pobřeží Arábie, v Přední Indii a ve východní Africe. Myrha vytéká z pod kůry kmene samovolně nebo když je kůra naříznuta. Na vzduchu tuhne ve žlutou, nahnědlou nebo načervenalou hmotu.

Význam slova, termín, co je to Myrha? Výraz, termín, definice slova Myrha. Co znamená odborný pojem Myrha z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Myrha patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: slovo, pojem, termín, co znamená, vysvětlení, význam, informace, přesný výraz, význam slova, formulace, wiki, Náboženství, Myrha, přesný význam, Myrha, definice

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Myrha?

Myrha je modrozelená pryskyřice a je tvořena sušenou mízou stromu Commiphora, pochází ze Somálska a východní části Etiopie. Myrha je často směsí míz různých druhů rodu Commiphora a Balsamodendron zejména Commiphora erythraea (někdy nazývaná východní indická myrha), Commiphora opobalsamum a Balsamodendron kua. Její jméno je odvozeno z hebrejštiny murr nebo maror mající význam „hořký“.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Myrha? resp. co znamená Myrha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myrha, odpověď na dotaz co je to Myrha?. Víte např. kdo to je Lady Gaga? Znáte a víte kdo je Děkan? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.