Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mene tekel. Co znamená pojem Mene tekel z kategorie Náboženství?

Co je to Mene tekel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mene tekel

Mene tekel je výraz pro naléhavé a tajemné varování nebo výstrahu. Mělo se jednat o slova krále Belsazara, která údajně měla být prvními z jeho záhadného varování.
Podle příběhu ze Starého zákona – knihy Daniel – měl být Belsazar synem krále Nebukadnesara II., i když jeho opravdovým otcem byl král Nabonid. Nebukadnesar odnesl z jeruzalémského Šalamounova chrámu nádoby z drahých kovů a z těch král Belsazar nakázal pít, čímž je zneuctil. V průběhu slavnosti se pak měla objevit lidská ruka, která napsala na zeď nápis začínající právě slovy méně tekel, která prorok vyložil jako varování před koncem království a smrtí krále. Předpověď se splnila – království připadlo Peršanům a Médům a král zemřel. Jedná se tedy o důrazné varování před velkým bezprostředním neštěstím.


Co je to Mene tekel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mene tekel. Co znamená pojem Mene tekel z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mene tekel je v sekci Náboženství

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, terminus technicus, význam, Náboženství, Náboženství, odborné názvosloví, lexikon, co to je, přesný význam, slovo, význam slova, názvosloví, Mene tekel, terminologie, heslo, přesný výraz, termín


Pojem Mene tekel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mene tekel? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mene tekel jsou první dvě slova údajného tajemného varování krále Belsazara (Belšasara). Přeneseně označuje naléhavé varování, výstrahu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Mene tekel v následujících zdrojích

Hledat heslo Mene tekel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mene tekel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Mene tekel na Google.cz

Hledat výraz Mene tekel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Mene tekel ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Mene tekel ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mene tekel například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mene tekel? resp. jaký je význam pojmu Mene tekel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mene tekel, odpověď na dotaz co je to Mene tekel?. Víte např. kdo to je Krupař? Znáte a víte kdo je Brusič? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.