Co je to?
Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Co to je Meditace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Meditace?

Meditace je název procesu, při kterém se prohlubuje soustředění. S pojmem se můžete setkat ve filozofii či v náboženství. Jedná se o činnosti, při kterých by mělo být dosaženo změny stavu vědomí, především by se měla zklidnit mysl a dosáhnout vhledu. Jako meditace se označuje také rozumové přemítání, popřípadě určitá modlitba.
Překlad původního latinského pojmu znamená rozjímání. Při meditaci se lidská mysl zbavuje myšlenek, dochází k soustředění na jeden objekt, mysl se otevírá. Meditaci používají i různá hnutí, umění nebo zdravotnictví.

Význam slova, termín, co je to Meditace? Definice výrazu Meditace. Co znamená odborný pojem Meditace z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Meditace) můžete sdílet se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Meditace patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Meditace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Meditací se nejčastěji rozumí různé praktiky prohlubování soustředění. Ačkoli se meditace obvykle považuje za součást východních náboženství s počátkem ve védském hinduismu, je součástí mnoha náboženských systémů a filosofických škol. Důkazem toho je např. islámský súfismus.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovo, termín, přesný výraz, význam slova, Náboženství, popis, vysvětlení, informace, význam pojmu, co to je, popis, pojem, synonymum, význam, co znamená

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Meditace? resp. co znamená Meditace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meditace, odpověď na dotaz co je to Meditace?. Víte např. kdo to je Sedlák? Znáte a víte kdo je Lobbista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Meditace v jiné sekci než Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.