Co je to?
Definice odborného termínu, slova Liturgie. Co znamená pojem Liturgie z kategorie Náboženství?

Co je to Liturgie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Liturgie?

Liturgie, název užívaný dříve pro veřejné dílo nebo práci, se v současnosti používá jako název pro bohoslužbu, při které se shromažďují vyznavači určitého náboženství a které se koná podle stanovených pravidel a tradic. Liturgie pochází ze starověkého Řecka, tehdy se však jednalo o službu nebo nějaký úkol, vykonaný pro prospěch společnosti. Byla jistou formou placení daní.
Pojem liturgie pak přejala církev a ta stanovila pravidla pro průběh a konání. Křesťanskou liturgii tvoří bohoslužba se čtením, modlitbami a zpěvem nebo mše.

Význam slova, termín, co je to Liturgie? Definice odborného termínu, slova Liturgie. Co znamená pojem Liturgie z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Liturgie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Liturgie je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: synonymum, význam slova, Náboženství, informace, co znamená, wiki, definice, význam pojmu, heslo, co to je, význam, vysvětlení, slovník, přesný výraz, pojem, formulace

Co označuje termín Liturgie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Liturgie (z řec. λειτουργία veřejná služba, z λειτος veřejný a εργον dílo, práce) znamená dnes bohoslužbu, veřejné shromáždění podle tradice a pravidel toho kterého náboženství či církve. Pravidlům pro bohoslužbu se říká ritus nebo také rituál, soustavnému studiu liturgie se věnuje odvětví teologie s názvem liturgika.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Liturgie? resp. co je to Liturgie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liturgie, odpověď na dotaz co je to Liturgie?. Víte např. kdo to je Martin Bursík? Znáte a víte kdo je Regent? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Liturgie hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.