Co je to?
Definice odborného termínu, slova Korán. Co znamená pojem Korán z kategorie Náboženství?

Co je to Korán? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Korán?

Korán je souborem textů, které jsou posvátné pro muslimy. Muslimové věří, že texty, které zaznamenal prorok Mohaned, mu byly zjeveny archandělem Gabrielem. Korán na rozdíl od Bible neobsahuje žádné báje. Je rozčleněn do kapitol (súr), které jsou psané ve verších. Súry obsahují různá doporučení, příkazy nebo zákazy. Výklad koránu je úkolem muslimských duchovních.

Význam slova, termín, co je to Korán? Definice odborného termínu, slova Korán. Co znamená pojem Korán z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Korán sdílejte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Korán je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, definice, Korán, význam, Náboženství, co to je, slovo, heslo, termín, přesný výraz, pojem, informace, slovník, popis, vysvětlení, wiki

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Korán dozvíte následující

Korán je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení proroku Muhammadovi. Muslimové věří, že súry (kapitoly) koránu mu diktoval sám anděl Gabriel a že Korán je jediným nepozměněným Slovem Božím. Původní znění je uchováváno ve dvou údajně originálních přepisech, které se nyní nacházejí v Taškentu a v muzeu Topkapi v Istanbulu. Minimálně pět exemplářů bylo zasláno do Mediny, Mekky, Kúfy, Basry a do Damašku.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Korán? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Korán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korán, odpověď na dotaz co je to Korán?. Víte např. kdo to je Velký vezír? Znáte a víte kdo je Páže? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.