Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Co to je Kadidlo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kadidlo?

Kadidlo je vonná substance, která se připravuje z pryskyřice kadidlovníku (Boswellia) a spolu s myrhou je pálena při náboženských rituálech a obřadech včetně křesťanských. Kadidlo se používá ve směsi s myrhou a balzámem, při spalování má specifickou vůni koření. Mezi největší vývozce kadidla patří Omán, Jemen, Somálsko a Etiopie.

Význam slova, termín, co je to Kadidlo? Odborný termín, výraz, slovo Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kadidlo s blízkými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kadidlo je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co znamená, Kadidlo, vysvětlení, co to je, Náboženství, Náboženství, termín, pojem, význam, Kadidlo, formulace, definice, význam pojmu, heslo, přesný výraz, přesný význam

Co označuje termín Kadidlo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníku (Boswellia), užívaná v kombinaci s myrhou a balzámem a při pálení vydává kořeněné aroma.

Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kadidlo? resp. co to je Kadidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadidlo, odpověď na dotaz co je to Kadidlo?. Víte např. kdo to je Signalista? Znáte a víte kdo je Seismolog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.