Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Co to je Kadidlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kadidlo?

Kadidlo je vonná substance, která se připravuje z pryskyřice kadidlovníku (Boswellia) a spolu s myrhou je pálena při náboženských rituálech a obřadech včetně křesťanských. Kadidlo se používá ve směsi s myrhou a balzámem, při spalování má specifickou vůni koření. Mezi největší vývozce kadidla patří Omán, Jemen, Somálsko a Etiopie.

Význam slova, termín, co je to Kadidlo? Odborný termín, výraz, slovo Kadidlo. Co znamená pojem Kadidlo z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kadidlo? Pak se o ní podělte s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kadidlo patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: heslo, pojem, slovník, wiki, Náboženství, definice, Kadidlo, Náboženství, informace, význam pojmu, slovo, význam slova, přesný význam, význam, Kadidlo, synonymum

Ve Wikipedii se o heslu Kadidlo dozvíte následující

Kadidlo je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníku (Boswellia), užívaná v kombinaci s myrhou a balzámem a při pálení vydává kořeněné aroma.

Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kadidlo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kadidlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kadidlo, odpověď na dotaz co je to Kadidlo?. Víte např. kdo to je Alena Schillerová? Znáte a víte kdo je Seismolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.