Co je to?
Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Co je to Judaismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Judaismus

Judaismus je název pro židovskou kulturu a náboženství. Judaismus je historickým základem dalších náboženství, vychází z něj i křesťanství nebo islám. Jedná se o první náboženství, které uznává pouze jednoho Boha.
Za zakladatele judaismu je považován Mojžíš, který vyvedl Izraelity z egyptského područí. Během pouti do zaslíbené země dal Židům desky s Desaterem přikázání. Judaismus a jeho tradice jsou zachyceny i ve starověké literatuře.

Význam slova, termín, co je to Judaismus? Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Judaismus) můžete sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Judaismus patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, slovo, definice, synonymum, pojem, Judaismus, informace, slovník, termín, popis, co znamená, vysvětlení, co to je, formulace, heslo

Ve Wikipedii se o heslu Judaismus dozvíte následující

Judaismus je termín, který označuje (zhruba od 19. století) náboženství židovského národa - Izraele. Do té doby se v křesťanském prostředí používaly pro víru židů obraty jako „izraelitská víra“ (Israelitischglauben), „židovská víra“ (Jüdischglauben) nebo „Mojžíšská víra“. Židé sami své náboženství označovali a označují jako emuna (víra) nebo dat (náboženství). Moderní termín jahadut (židovství) se vztahuje spíše na kulturně-národnostně-náboženský celek (odvozen z německého Judentum). V této souvislosti je třeba rozlišit mezi judaismem jako náboženstvím, a židovstvím jako kulturně-nábožensko-nacionálním souborem, zahrnujícím historii, jazyk (hebrejština), zemi (státní útvar), liturgii, filozofii, umění, soubor etických zásad, náboženských praktik apod. Teologie judaismu slouží jako základ mnoha jiných náboženství včetně dvou nejrozšířenějších, křesťanství a islámu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Judaismus? resp. jaký je přesný význam slova Judaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Judaismus, odpověď na dotaz co je to Judaismus?. Víte např. kdo to je Petr Čech? Znáte a víte kdo je David Krejčí? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.