Co je to?
Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Co je to Judaismus? Význam slovaCo znamená termín Judaismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Judaismus je název pro židovskou kulturu a náboženství. Judaismus je historickým základem dalších náboženství, vychází z něj i křesťanství nebo islám. Jedná se o první náboženství, které uznává pouze jednoho Boha.
Za zakladatele judaismu je považován Mojžíš, který vyvedl Izraelity z egyptského područí. Během pouti do zaslíbené země dal Židům desky s Desaterem přikázání. Judaismus a jeho tradice jsou zachyceny i ve starověké literatuře.

Význam slova, termín, co je to Judaismus? Výraz, termín, definice slova Judaismus. Co znamená odborný pojem Judaismus z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Judaismus? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Judaismus je v kategorii Náboženství

Co znamená pojem Judaismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Judaismus je termín, který označuje (zhruba od 19. století) náboženství židovského národa - Izraele. Do té doby se v křesťanském prostředí používaly pro víru židů obraty jako „izraelitská víra“ (Israelitischglauben), „židovská víra“ (Jüdischglauben) nebo „Mojžíšská víra“. Židé sami své náboženství označovali a označují jako emuna (víra) nebo dat (náboženství). Moderní termín jahadut (židovství) se vztahuje spíše na kulturně-národnostně-náboženský celek (odvozen z německého Judentum). V této souvislosti je třeba rozlišit mezi judaismem jako náboženstvím, a židovstvím jako kulturně-nábožensko-nacionálním souborem, zahrnujícím historii, jazyk (hebrejština), zemi (státní útvar), liturgii, filozofii, umění, soubor etických zásad, náboženských praktik apod. Teologie judaismu slouží jako základ mnoha jiných náboženství včetně dvou nejrozšířenějších, křesťanství a islámu.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, popis, význam, význam pojmu, slovo, co to je, přesný výraz, pojem, heslo, synonymum, Judaismus, formulace, vysvětlení

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Judaismus? resp. co je to Judaismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Judaismus, odpověď na dotaz co je to Judaismus?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Nevolník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Judaismus i v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.